Demir Yemek Teklif Formu

Talebiniz müşteri temsilcilerimiz tarafından 24 saat içerisinde değerlendirilecektir.

  Tabldot Yemek Başakşehir

  Toplumun genelini ilgilendiren toplu yemek kültürü, sağlık koşullarına uymadığı sürece toplum için tehdit unsurudur. Sağlıksız koşullarda hazırlanan toplu yemekler hastalığa neden olmaktadır. Avrupa menşeili tabldot, kişiye özel sınırlı yemek kültürüdür.

  Toplu Yemek Kültürü ve Tabldot

  Salgın hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynayan toplu yemekler tabldot kültürü sayesinde varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Tabldot yurtlarda, resmi kurumlarda ve fabrikalarda tercih edilen bir yemek kültürüdür. Bu kültür kişiye özel üç veya dört çeşit yemekten oluşan bir menüdür. Tabldot yemek Başakşehir hizmetlerinde de firmamız özel bölmeli köpük tabakları kullanmaktadır.

  Tabldot Yemeğinin Kişiye Özel Olmasının Faydaları

  Ayrı ayrı yemek yemenin belli başlı faydaları vardır. Bir kişinin rahatlıkla doyacağı bir şekilde tasarlanan tabldotlar, fazla yemek yemeği önleyen bir seçenektir.

  Bu yemek kültürünün faydaları şu şekildedir:

  • Kişiye özel olması nedeniyle ayrı kaplarda yenmektedir ve bu durumda salgın hastalık tehdidi ortadan kalkmaktadır.
  • Köpük tabaklar tek kullanımlıktır ve el değmeden hijyenik ortamlarda üretilmektedir. Kişiye özel yemekler bu köpüklere konur ve kullanıldıktan sonra atılır. Bu sebeple her hangi bir hastalık tehdidi meydana gelmez.
  • Fazla yemek tüketiminin önüne geçilir ve daha sağlıklı bir şekilde yemek yenir. Diyetisyenler tabldot yemek kültürünü önermektedir. Sınırsız yemek kültürü aşırı tüketime yol açmaktadır.
  • İşletmeler için ekonomik olmasının yanı sıra yemek hazırlama veya ahçı tutma gibi masraflardan kurtarmaktadır.

  Salgında Tabldot Yemeğinin Avantajları

  İnsandan insana geçen ve hayati tehlike oluşturan salgın hastalıkların önlenmesinde tabldot yemeğinin avantajı fazladır. Aynı kaptan yemek yiyen kişilerden birinde salgın bir hastalık var ise, o kaptan yiyen herkesin o hastalığa yakalanma riski artmaktadır. Ayrıca aynı kaptan yiyen kişiler sosyal mesafeye uymaz ve bu durumda da salgın tehdidi baş gösterir.

  Temiz ve Sağlıklı

  Toplumun genelini doğrudan ilgilendiren toplu yemek organizasyonları, sağlık açısından tehdit meydana getirmektedir. Bu kategoride Sağlık Bakanlığı gerekli tedbirleri almaktadır. Bu bağlamda üç ayda bir ilaçlama kontrolü yapan bakanlık, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını da kontrol etmektedir. Yemeğin üretildiği yer, kullanılan mutfak eşyaları, yemeği hazırlayan elemanların hijyenik kurallara uyup uymadığı bakanlık tarafından takip edilmektedir.

   

  Yazar: Demir Yemek

  İletişim

   ADRES
   Cumhuriyet Mahallesi Safahat Caddesi No: 4-6/1
   Sultangazi - İstanbul
   TELEFON
   0212 668 00 37
   0530 979 96 99